Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Rekolekcje

Kaplica

Kaplica

Jednym z podstawowych zadań ośrodka wypoczynkowo rekolekcyjnego Totus Tuus jest tworzenie miejsca ciszy i kontemplacji, gdzie każdy człowiek poszukujący wiary może odkryć na nowo Boga i siebie. Dlatego też pragniemy zaproponować każdemu możliwość uczestniczenia w różnych formach rekolekcji. Grupy i wspólnoty mogą również zorganizować w naszym ośrodku własne rekolekcje. Oferta rekolekcji z dnia na dzień będzie się powiększać. Zapraszamy.

 

Rekolekcje z Postem Daniela również dla młodych małżeństw modlących się o potomstwo

Bóg daje siłę zmęczonemu i pomnaża moc bezsilnego. Ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły; biegną bez zmęczenia, idą bez znużenia.” Iz 40,29 n

Portrait of happy young family lying on grass

Spróbuj zmierzyć się z ciałem i duszą

Człowiek w swej naturze składa się niepodzielnie z ciała i ducha. Nie możemy zajmować się tylko i wyłącznie jedną sferą życia, zaniedbując drugą. Celem naszych rekolekcji jest oczyszczenie zarówno ciała, jak i duszy.

Post Daniela

W ramach naszej czternastodniowej kuracji  będziecie mogli Państwo skorzystać z szerokiej gamy zabiegów fizjoterapeutycznych opracowanych przez naszych fizjoterapeutów i zabiegów rehabilitacyjnych. Ważny element naszych rekolekcji  stanowi dieta, oparta na terapii  oczyszczającej i odchudzającej opracowanej przez Panią dr Ewę Dąbrowską zwaną Postem Daniela .Nieodłącznym elementem terapii odchudzającej jest ruch, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa szereg zajęć ruchowych, tj. spacery, biegi, wycieczki, gimnastyka, aerobic. Pod okiem naszego fizjoterapeuty będziecie mogli Państwo skorzystać również z zajęć na siłowni. Nie zapominając o sferze duchowej człowieka, zapraszamy do uczestnictwa w codziennej Mszy Świętej, modlitwie, konferencjach podczas których będziemy pochylać się nad tekstami Jana Pawła II. Możliwe także będą indywidualne spotkania z kapłanem. W ramach naszego turnusu proponujemy także:

 • opiekę lekarza i pielęgniarki
 • zajęcia z fizjoterapeutą (codzienna gimnastyka, nordic walking, zajęcia na siłowni itp.)
 • masaże – za dodatkową opłatą
 • wykłady na temat zdrowego trybu życia
 • wyjazdy na basen
 • saunę (po konsultacji z lekarzem)
 • wannę z hydromasażem
 • Do dyspozycji Państwa sa pokoje 1 i 2 osobowe.

Post Daniela to dieta owocowo warzywna, w której spożywa się przede wszystkim soki, surówki, sałatki, zupy i dania gotowane lub kiszone z warzyw korzeniowych, warzyw liściastych, cebulowych ,kapustnych, dyniowatych oraz owoców jak jabłka, cytryny i grejpfruty.

Kuracja warzywno-owocowa jest bogata w błonnik, witaminy, minerały i niezbędne do funkcjonowania organizmu enzymy, a uboga w składniki odżywcze.

Niedobór białka, tłuszczów, cukru i prostych węglowodanów już po kilku dniach powoduje przestawienie się organizmu na żywienie wewnętrzne, czyli endogenne i pozbywanie się trujących złogów.

W trakcie postu nie wolno spożywać : mięsa, chleba, mleka, tłuszczu, ziemniaków, zbóż, słodyczy, roślin strączkowych ani słodkich owoców. Nie należy pić: mocnej herbaty, kawy, alkoholu ani palić papierosów.

Osoby chore, które biorą leki, muszą przeprowadzać kurację pod kontrolą lekarza.

Wskazania i przeciwwskazania do diety

 Wskazania zdrowych, w celach profilaktycznych chorych z zaburzeniami metabolicznymi:

 • nadwagą, otyłością
 • nadciśnieniem, miażdżycą
 • wysokim cholesterolem
 • kamicą nerkową
 • skazą moczanową
 • zakrzepami żylnymi

z przewlekłymi chorobami zapalnymi:

 • nawracającymi infekcjami migdałów i zatok
 • reumatoidalnym zapaleniem stawów
 • chorobami alergicznymi skóry
 • astmą oskrzelową
 • chorobą wrzodową
 • przewlekłe zapalenie wątroby

z chorobami zwyrodnieniowymi stawów z zaćmą z paradontozą z chorobami skóry:

 • łuszczycą, sklerodermią, porfirią

cierpiącymi na zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego:

 • zespół jelita nadwrażliwego, zaparcia, zgagę

chorych z innymi chorobami cywilizacyjnymi:

 • choroba wieńcowa
 • cukrzyca (na lekach doustnych)
 • alergie
 • stany obniżonej odporności (częste infekcje)

Przeciwwskazania: 1. choroby psychiczne i ciężkie depresje 2. gruźlica 3. cukrzyca na insulinie 4. nadczynność tarczycy 5. niedoczynność nadnerczy 6. wyniszczenie organizmu (nowotwory) 7. ciąża i okres karmienia 8. wiek – przed okresem dojrzewania Więcej informacji na stronach www.dieta-dabrowska.pl i www.dieta-zdrowko.pl Test nietolerancji pokarmowej Food Detective Szybki i wiarygodny test na nietolerancje pokarmowe Sprawdza reakcje organizmu na 59 produktów żywnościowych Wynik już po 40 minutach Odstawienie pokarmów wykazujących pozytywną reakcję może polepszyć samopoczucie już nawet po kilku dniach Badanie na podstawie próbki krwi pobranej z palca, pozwala określić produkty pokarmowe powodujące nadprodukcję przeciwciał typu IgG. Czym jest nietolerancja pokarmowa? Długotrwałe choroby, o podłożu trudnym do zdiagnozowania mogą mieć swoją przyczynę w nietolerancji pokarmowej. Jest ona niewłaściwą reakcją organizmu na składniki pewnych pokarmów, co samo w sobie może objawiać się na wiele sposobów. Niektórzy będą mieć tylko jeden objaw, np. ostre bóle głowy, podczas gdy u innych objawi się to zespołem jelita drażliwego, migrenami, problemami skórnymi czy niedomaganiami układu oddechowego. Symptomy występowania nietolerancji pokarmowej występują po kliku godzinach lub nawet kilku dniach od spożycia wybranych produktów i mogą trwać tygodniami. Zupełnie inaczej niż w przypadku alergii pokarmowej, kiedy objawy często są widoczne natychmiast po kontakcie z alergenem. Nietolerancja pokarmowa charakteryzuje się zwiększoną ilością przeciwciał typu IgG produkowanych we krwi przeciwko problematycznym pokarmom. Ocenia się że problem dotyczy nawet 45% populacji. Część pacjentów posiadających zdiagnozowaną nietolerancję pokarmową, po odstawieniu problematycznych pokarmów, odnotowuje pozbycie się objawów, które doświadczali praktycznie przez całe dotychczasowe życie. Odstawienie najczęściej trwa 3 miesiące, a po tym okresie problematyczne pokarmy mogą być spożywane sporadycznie bez negatywnych konsekwencji.

Świadectwa osób uzdrowionych przez Post Daniela

Wiele jest różnych diet, ale post tylko jeden.

 • KRZYSZTOF BOROWIEC LAT 28: Podczas turnusu w lipcu 2013 zostałem poproszony po raz kolejny o współprace z Ośrodkiem Totus Tuus i Panią Krystyną. Z uwagi na wcześniejsze doświadczenia propozycje przyjąłem bez żadnego zastanowienia. Zdecydowałem się także, świadomie i dobrowolnie poddać diecie warzywno-owocowej, o której zdrowotnym działaniu wiele słyszałem i sam dużo czytałem. Po 2 tygodniowym pobycie mogę zdecydowanie polecić udział w turnusie i samej diecie gdyż zmiana nawyków żywieniowych w tak krótkim okresie daje rewelacyjne zmiany w organizmie człowieka , które sam przeżyłem w swoim ciele. Jestem młodą osobą, która czuła, że w swoim „szybkim” świecie, pracując intensywnie z pacjentami z ich ciałem, zapomina o sobie i o taki prostych zasadach mądrego i zdrowego żywienie. Dzięki poradom Pani Krysi i bardzo dokładnie przygotowanym posiłkom przestałem odczuwać zgagę i zapomniałem o problemach pochodzących z układu pokarmowego. Zdecydowanie, na swoim przykładzie zrozumiałem – że człowiek jest tym co je. Rekomenduje, zachęcam i serdecznie dziękuje organizatorom. mgr Krzysztof Borowiec – fizjoterapia – www.centrum-symetria.pl
 • Kazimierz z Krakowa, lat 78: Wcześniej przebył zabieg operacyjny polegający na amputacji płuca z powodu raka płuca. Po 9 latach ponownie pojawiła się choroba nowotworowa-  rak prostaty, i wtedy odmówił leczenia onkologicznego.  Od 8 lat odżywia się dietą makrobiotyczną, czyli pełnowartościową. Okresowo oczyszcza organizm dietą dr E. Dąbrowskiej, trzy razy w roku po 2 tygodnie. Pozbył się 27 kg nadwagi i uciążliwych chorób cywilizacyjnych, takich jak: dna moczanowa, nowotwór prostaty, reumatyzm, choroba wieńcowa i niewydolność krążeniowa.  Płacił za leki około  500zł miesięcznie, kwotę tę dzisiaj przeznacza   na zdrowe żywienie. Obecnie cieszy się dobrym zdrowiem i wszystkim,  dla których zdrowie stanowi na tyle dużą wartość, że pragną je chronić i o nie zabiegać, poleca zdrowy styl życia i odżywiania się.
 • Kazimierz z Mysłowic, lat 52: Uczestniczył w  Poście Daniela w Zembrzycach, doznał podczas mszy uzdrowieniowej ŁASKI uzdrowienia z choroby guza mózgu – akromegalia, która trwała 12lat, i powodowała uporczywe bóle kości i  głowy do utraty przytomności  . Dzisiaj jest zdrowy.
 • Jerzy z Rybnika, lat 53: Od trzech lat odżywia się zdrowo dietą pełnowartościową, stosując dwa razy w roku oczyszczanie organizmu. Pozbył się  trwającej od 20 lat łuszczycy skóry, a także boleriozy.  Czuje się doskonale i wszystkich zachęca do zmiany żywienia.
 • Ola z Mazańcowic, lat 47: Od 10 lat leczyła się z powodu guzków  tarczycy. Po wyeliminowaniu pokarmów nietolerowanych,  stosowaniu okresowo oczyszczania organizmu dwa razy w roku i zmiany modelu  żywienia na pełnowartościowy, uniknęła operacji. Guzki sukcesywnie się zmniejszają i organizm  wraca do równowagi. Motywująca postawa,  ogromna potrzeba zdrowego sposobu odżywiania, bez przejadania się, i wzmocnienie zdrowia, pozwoliły na zastosowanie tych zasad w całej rodzinie.
 • Małgorzata z Katowic, lat 58: Od 12 lat leczona medycyną klasyczną z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów – guzki Heberdena na palcach  dłoni, bez efektu zdrowotnego. Od 7 lat żywi się  makrobiotycznie, okresowo stosuje dwa razy w roku oczyszczanie organizmu. Po wykonaniu testu na nietolerancje pokarmowe, i wyeliminowaniu  produktów nietolerowanych przez jej organizm,  nastąpiła radykalna poprawa zdrowia i zanik guzków. Jest żywym dowodem słuszności tej diety i  fanem zdrowego odżywiania się.
 • Renata z Tarnowa, 50 lat. W 2003 roku stwierdzona choroba nowotworowa piersi z przerzutami,  amputowano pierś i od 2004 była stosowana  chemioterapia przez 5 lat. Po upływie tego okresu stan zdrowia  bardzo się  pogorszył i pojawiły się inne choroby towarzyszące: nadciśnienie, całkowity brak łaknienia, wyczerpanie  organizmu, osłabiony system odpornościowy,  i to spowodowało rezygnację z dalszego leczenia konwencjonalnego. Po 3 miesiącach od zakończenia leczenia onkologicznego rozpoczęła 6-tygodniowe oczyszczenie organizmu metodą dr nauk med. E. Dąbrowskiej, które kontynuuje 1 raz w roku przez 6 tygodni do dzisiaj.  Zmieniła sposób żywienia na wegański. Aktualnie  jest zdrowsza niż przed zachorowaniem, pełna energii życia i wszystkie wyniki badań są prawidłowe

Prawie nigdy nie jest  za późno, ani za wcześnie na zmiany w sposobie odżywiania się    i stylu życia.

Dieta dr nauk med. E. Dąbrowskiej to nie tylko nowy sposób odżywiania, ale również nowe podejście do życia. Działa leczniczo, wykorzystując naturalne siły organizmu, i w efekcie znacznie poprawia stan zdrowia. Każdy człowiek powinien we własnym zakresie przyswoić sobie wiedzę na temat podstawowych zasad optymalnego zdrowia i naturalnych praw Bożych oraz nauczyć się, jak należy prawidłowo dbać o swoje ciało. Każdy z nas ma bowiem szansę cieszyć się doskonałym zdrowiem i pochwalić się ciałem, które działa w harmonii z tym, co Bóg dla nas zaplanował i zaprojektował – wystarczy Go posłuchać. Do dzisiaj Hipokratesowska reguła: „Niech pokarm będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” nic nie straciła na znaczeniu. Jedzmy więc po to, aby żyć. Nigdy odwrotnie!

Warunki rezerwacji

Rezerwacja miejsc odbywa się drogą telefoniczną, mailową lub osobiście. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty zadatku w wysokości 300 zł

Prosimy ze sobą zabrać:

 1. ręczniki,
 2. strój kąpielowy, czepek, klapki,
 3. strój i obuwie sportowe,
 4. w okresie jesienno-zimowy prosimy zabrać cieplejszą odzież,

Koszt

REKOLEKCJE Z POSTEM DANIELA

Cena:

Turnus dwutygodniowy

 • Pokój 1-osobowy 1790 zł
 • Pokój 2 osobowy 1390 zł
 • Pokój 3 osobowy 1290 zł

10 dni

 • Pokój 1 osobowy 1500 zł
 • Pokój 2 osobowy 1100 zł
 • Pokój 3 osobowy 1000 zł

7 dni

 • pokój 1 osobowy 1200 zł
 • Pokój 2 osobowy 800 zł
 • Pokój 3 osobowy 750 zł

DODATKOWO

 • Pobyt weekendowy 400 zł
 • Pobyt bez noclegu z wyżywieniem 2 tygodnie 800 zł
 • Pobyt bez noclegu 2 tygodnie 800 zł (cena obejmuje jedynie wyżywienie)

Terminy 2017

W przypadku  kiedy turnus rozpoczyna się w sobotę lub niedzielę, to pełny cykl ze wszystkimi zajęciami (rehabilitacja, masaż, sauna, wanna z hydromasażem, ścieżka zdrowia, basen) rozpoczyna się od poniedziałku, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej i fizjoterapeutycznej.

 • 22.04-06.05
 • 12.06-26.06
 • 20.08-30.08 (10 dniowy)
 • 04.09-18.09

Przykładowy plan dnia

 • 08.00-08.30- gimnastyka poranna
 • 08.30-09.15 – Msza Święta
 • 09.15-09.45 – śniadanie
 • 10.00-11.00 – gimnastyka: zdrowe plecy, zdrowa postawa – prowadzi fizjoterapeuta
 • 11.00-13.30 – terapia indywidualna (opcjonalnie płatna) z fizjoterapeutą
 • 13.30-14.30 – obiad
 • 15.00-16.30 – ścieżka zdrowia, basen (wtorek, czwartek)
 • 16.00-17.30 – sauna, jacuzzi
 • 17.30-18.00 – kolacja
 • 18.00-20.00 – terapia indywidualna ( opcjonalnie płatna )
 • 20.00-22.00 – wykład dietetyka, kino domowe

 

W przedostatni dzień wycieczka w góry o ile pogoda na to pozwoli.

Na początku turnusu spotkanie z lekarzem oraz  wykład dietetyka dotyczący diety oczyszczającej i makrobiotycznej. Odpłatnie testy na nietolerancje pokarmowe z komentarzem i stosownym programem żywieniowym.

Post Jaglany

Jaglany post będzie oparty na polskiej ekologicznej kaszy jaglanej, którą każdego dnia będziemy gotować w żeliwnych garnkach. Wszystkie dania śniadaniowe oraz obiady w tym koktajle, soki, napary, mleko jaglano migdałowe i wiele innych warzywno owocowych dań, przygotujemy w formie wspomnianych warsztatów wspólnego gotowania. Natomiast kolacja będzie każdego dnia przygotowana przez nasz zespół i gotowa do spożycia w części degustacyjnej o właściwej porze, zgodnej z naszym dzienny planem zajęć.

 

czytaj więcej

przykładowe menu

Przykładowe jednodniowe menu (1 dzień)

Śniadanie (wspólne gotowanie i degustacja) – zupa makrobiotyczna z dynią, jarmużem i kaszą jaglaną lub surówka z selera, z kaszą jaglaną, jabłkiem i pestkami dyni – napar z natki pietruszki i kopru włoskiego lub zakwas buraczany

Obiad (wspólne gotowanie i degustacja) – jaglane burgery z buraka i siemienia lnianego, rukola, pesto z pietruszki i orzechów włoskich – napar z nagietka i pokrzywy Kolacja (degustacja): – barszczyk wegetariański z kiełkami rzodkiewki i świeżą kolendrą – koktajl lniany z grejpfruta i ananasa z melisą

terminy

15 – 22 marca 2015

15 – 22 czerwiec 2015

6 – 13 wrzesień 2015

koszt

Koszt turnusu (wraz z noclegiem w pokoju dwuosobowym) 1550 pln (7 dni); 1950 pln (10 dni)

Dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 35pln za dobę od osoby.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest przesłanie mailem na adres m.zaremba@kulinare.pl danych wraz z kontaktowym numerem telefonu oraz przedpłata za udział w turnusie w wysokości 600 zł na poniższe konto: KULINARE – Gotuj Zdrowo! 43-300 Bielsko Biała, ul. Małkowskiego 7E/2

PKO BP – 92 1020 1390 0000 6102 0476 3001

W tytule przelewu proszę podać: Imię i nazwisko osoby uczestniczącej oraz tytuł: Jaglany Post, 21 września np. 7 lub 10 dni. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu w dniu przyjazdu i zakwaterowania.

JEŻELI PRAGNIESZ OTRZYMAĆ FAKTURĘ VAT PODAJ PROSZĘ ADNOTACJĘ PRZY WPŁACIE LUB PRZEŚLIJ TAKĄ INFORMACJĘ MAILEM.

W przypadku rezygnacji i braku uczestnictwa z przyczyn niezależnych, wpłacona przedpłata może zostać zaliczona na inny termin kolejnego turnusu lub zostanie zwrócona na wskazane konto.

Można również uzyskać bardziej szczegółowe informacje pod tel. 698830885

przeciwskazania

Jaglany Post leczniczy przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych lub dzieci od 16 roku życia wraz z opiekunem biorącym udział w programie turnusu. Szczególnie zachęcamy do udziału w turnusach jaglanego postu rodziców, którzy mają stwierdzoną lub podejrzewają u swoich dzieci grzybicę.

Osoby, które wyklucza udział w jaglanym poście:

 • przewlekłe choroby psychiczne
 • cukrzyca na insulinie (typ I),
 • czynna gruźlica,
 • niedoczynność nadnerczy,
 • wyniszczenie organizmu,
 • stany po przeszczepie narządów,
 • ostra porfiria,
 • depresja,
 • dna moczanowa,
 • zaawansowana niewydolność serca, nerek, wątroby,
 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • dzieci przed okresem dojrzewania.

plan dnia

Przykładowy plan dnia:

 • 8: 00- 8: 30 gimnastyka poranna
 • 9: 00- 10: 00 śniadanie ze wspólnym gotowaniem
 • 10: 00- 11: 30 ćwiczenia plenerowe z trenerem Nordic Walking
 • 12: 00- 13: 00 wykład, prelekcja o zdrowiu
 • 13: 30- 14: 30 obiad ze wspólnym gotowaniem
 • 15: 00- 16: 30 gimnastyka lecznicza, fizjoterapia*, sauna, jacuzzi lub wyjazd na basen
 • 17: 30- 18: 15 kolacja z degustacją
 • 18: 15- 19: 00 Msza św. i rekolekcje
 • 19: 00- 21: 00 wieczór filmowy

Rekolekcje z postem Daniela

post daniela

Spróbuj zmierzyć się z ciałem i duszą

Człowiek w swej naturze składa się niepodzielnie z ciała i ducha. Nie możemy zajmować się tylko i wyłącznie jedną sferą życia, zaniedbując drugą. Celem naszych rekolekcji jest oczyszczenie zarówno ciała, jak i duszy.

Post Daniela

W ramach naszej czternastodniowej kuracji  będziecie mogli Państwo skorzystać z szerokiej gamy zabiegów fizjoterapeutycznych opracowanych przez naszych fizjoterapeutów i zabiegów rehabilitacyjnych. Ważny element naszych rekolekcji  stanowi dieta, oparta na terapii  oczyszczającej i odchudzającej opracowanej przez Panią dr Ewę Dąbrowską zwaną Postem Daniela .Nieodłącznym elementem terapii odchudzającej jest ruch, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa szereg zajęć ruchowych, tj. spacery, biegi, wycieczki, gimnastyka, aerobic. Pod okiem naszego fizjoterapeuty będziecie mogli Państwo skorzystać również z zajęć na siłowni. Nie zapominając o sferze duchowej człowieka, zapraszamy do uczestnictwa w codziennej Mszy Świętej, modlitwie, konferencjach podczas których będziemy pochylać się nad tekstami Jana Pawła II. Możliwe także będą indywidualne spotkania z kapłanem. W ramach naszego turnusu proponujemy także:

 • opiekę lekarza i pielęgniarki
 • zajęcia z fizjoterapeutą (codzienna gimnastyka, nordic walking, zajęcia na siłowni itp.)
 • masaże – za dodatkową opłatą
 • wykłady na temat zdrowego trybu życia
 • wyjazdy na basen
 • saunę (po konsultacji z lekarzem)
 • wannę z hydromasażem
 • Do dyspozycji Państwa sa pokoje 1 i 2 osobowe.

Post Daniela to dieta owocowo warzywna, w której spożywa się przede wszystkim soki, surówki, sałatki, zupy i dania gotowane lub kiszone z warzyw korzeniowych, warzyw liściastych, cebulowych ,kapustnych, dyniowatych oraz owoców jak jabłka, cytryny i grejpfruty.

Kuracja warzywno-owocowa jest bogata w błonnik, witaminy, minerały i niezbędne do funkcjonowania organizmu enzymy, a uboga w składniki odżywcze.

Niedobór białka, tłuszczów, cukru i prostych węglowodanów już po kilku dniach powoduje przestawienie się organizmu na żywienie wewnętrzne, czyli endogenne i pozbywanie się trujących złogów.

W trakcie postu nie wolno spożywać : mięsa, chleba, mleka, tłuszczu, ziemniaków, zbóż, słodyczy, roślin strączkowych ani słodkich owoców. Nie należy pić: mocnej herbaty, kawy, alkoholu ani palić papierosów.

Osoby chore, które biorą leki, muszą przeprowadzać kurację pod kontrolą lekarza.

Wskazania i przeciwwskazania do diety

Wskazania zdrowych, w celach profilaktycznych chorych z zaburzeniami metabolicznymi:

 • nadwagą, otyłością
 • nadciśnieniem, miażdżycą
 • wysokim cholesterolem
 • kamicą nerkową
 • skazą moczanową
 • zakrzepami żylnymi

z przewlekłymi chorobami zapalnymi:

 • nawracającymi infekcjami migdałów i zatok
 • reumatoidalnym zapaleniem stawów
 • chorobami alergicznymi skóry
 • astmą oskrzelową
 • chorobą wrzodową
 • przewlekłe zapalenie wątroby

z chorobami zwyrodnieniowymi stawów z zaćmą z paradontozą z chorobami skóry:

 • łuszczycą, sklerodermią, porfirią

cierpiącymi na zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego:

 • zespół jelita nadwrażliwego, zaparcia, zgagę

chorych z innymi chorobami cywilizacyjnymi:

 • choroba wieńcowa
 • cukrzyca (na lekach doustnych)
 • alergie
 • stany obniżonej odporności (częste infekcje)

Przeciwwskazania: 1. choroby psychiczne i ciężkie depresje 2. gruźlica 3. cukrzyca na insulinie 4. nadczynność tarczycy 5. niedoczynność nadnerczy 6. wyniszczenie organizmu (nowotwory) 7. ciąża i okres karmienia 8. wiek – przed okresem dojrzewania Więcej informacji na stronach www.dieta-dabrowska.pl i www.dieta-zdrowko.pl Test nietolerancji pokarmowej Food Detective Szybki i wiarygodny test na nietolerancje pokarmowe Sprawdza reakcje organizmu na 59 produktów żywnościowych Wynik już po 40 minutach Odstawienie pokarmów wykazujących pozytywną reakcję może polepszyć samopoczucie już nawet po kilku dniach Badanie na podstawie próbki krwi pobranej z palca, pozwala określić produkty pokarmowe powodujące nadprodukcję przeciwciał typu IgG. Czym jest nietolerancja pokarmowa? Długotrwałe choroby, o podłożu trudnym do zdiagnozowania mogą mieć swoją przyczynę w nietolerancji pokarmowej. Jest ona niewłaściwą reakcją organizmu na składniki pewnych pokarmów, co samo w sobie może objawiać się na wiele sposobów. Niektórzy będą mieć tylko jeden objaw, np. ostre bóle głowy, podczas gdy u innych objawi się to zespołem jelita drażliwego, migrenami, problemami skórnymi czy niedomaganiami układu oddechowego. Symptomy występowania nietolerancji pokarmowej występują po kliku godzinach lub nawet kilku dniach od spożycia wybranych produktów i mogą trwać tygodniami. Zupełnie inaczej niż w przypadku alergii pokarmowej, kiedy objawy często są widoczne natychmiast po kontakcie z alergenem. Nietolerancja pokarmowa charakteryzuje się zwiększoną ilością przeciwciał typu IgG produkowanych we krwi przeciwko problematycznym pokarmom. Ocenia się że problem dotyczy nawet 45% populacji. Część pacjentów posiadających zdiagnozowaną nietolerancję pokarmową, po odstawieniu problematycznych pokarmów, odnotowuje pozbycie się objawów, które doświadczali praktycznie przez całe dotychczasowe życie. Odstawienie najczęściej trwa 3 miesiące, a po tym okresie problematyczne pokarmy mogą być spożywane sporadycznie bez negatywnych konsekwencji.

Świadectwa osób uzdrowionych przez Post Daniela

Wiele jest różnych diet, ale post tylko jeden.

 • KRZYSZTOF BOROWIEC LAT 28: Podczas turnusu w lipcu 2013 zostałem poproszony po raz kolejny o współprace z Ośrodkiem Totus Tuus i Panią Krystyną. Z uwagi na wcześniejsze doświadczenia propozycje przyjąłem bez żadnego zastanowienia. Zdecydowałem się także, świadomie i dobrowolnie poddać diecie warzywno-owocowej, o której zdrowotnym działaniu wiele słyszałem i sam dużo czytałem. Po 2 tygodniowym pobycie mogę zdecydowanie polecić udział w turnusie i samej diecie gdyż zmiana nawyków żywieniowych w tak krótkim okresie daje rewelacyjne zmiany w organizmie człowieka , które sam przeżyłem w swoim ciele. Jestem młodą osobą, która czuła, że w swoim „szybkim” świecie, pracując intensywnie z pacjentami z ich ciałem, zapomina o sobie i o taki prostych zasadach mądrego i zdrowego żywienie. Dzięki poradom Pani Krysi i bardzo dokładnie przygotowanym posiłkom przestałem odczuwać zgagę i zapomniałem o problemach pochodzących z układu pokarmowego. Zdecydowanie, na swoim przykładzie zrozumiałem – że człowiek jest tym co je. Rekomenduje, zachęcam i serdecznie dziękuje organizatorom. mgr Krzysztof Borowiec – fizjoterapia – www.centrum-symetria.pl
 • Kazimierz z Krakowa, lat 78: Wcześniej przebył zabieg operacyjny polegający na amputacji płuca z powodu raka płuca. Po 9 latach ponownie pojawiła się choroba nowotworowa-  rak prostaty, i wtedy odmówił leczenia onkologicznego.  Od 8 lat odżywia się dietą makrobiotyczną, czyli pełnowartościową. Okresowo oczyszcza organizm dietą dr E. Dąbrowskiej, trzy razy w roku po 2 tygodnie. Pozbył się 27 kg nadwagi i uciążliwych chorób cywilizacyjnych, takich jak: dna moczanowa, nowotwór prostaty, reumatyzm, choroba wieńcowa i niewydolność krążeniowa.  Płacił za leki około  500zł miesięcznie, kwotę tę dzisiaj przeznacza   na zdrowe żywienie. Obecnie cieszy się dobrym zdrowiem i wszystkim,  dla których zdrowie stanowi na tyle dużą wartość, że pragną je chronić i o nie zabiegać, poleca zdrowy styl życia i odżywiania się.
 • Kazimierz z Mysłowic, lat 52: Uczestniczył w  Poście Daniela w Zembrzycach, doznał podczas mszy uzdrowieniowej ŁASKI uzdrowienia z choroby guza mózgu – akromegalia, która trwała 12lat, i powodowała uporczywe bóle kości i  głowy do utraty przytomności  . Dzisiaj jest zdrowy.
 • Jerzy z Rybnika, lat 53: Od trzech lat odżywia się zdrowo dietą pełnowartościową, stosując dwa razy w roku oczyszczanie organizmu. Pozbył się  trwającej od 20 lat łuszczycy skóry, a także boleriozy.  Czuje się doskonale i wszystkich zachęca do zmiany żywienia.
 • Ola z Mazańcowic, lat 47: Od 10 lat leczyła się z powodu guzków  tarczycy. Po wyeliminowaniu pokarmów nietolerowanych,  stosowaniu okresowo oczyszczania organizmu dwa razy w roku i zmiany modelu  żywienia na pełnowartościowy, uniknęła operacji. Guzki sukcesywnie się zmniejszają i organizm  wraca do równowagi. Motywująca postawa,  ogromna potrzeba zdrowego sposobu odżywiania, bez przejadania się, i wzmocnienie zdrowia, pozwoliły na zastosowanie tych zasad w całej rodzinie.
 • Małgorzata z Katowic, lat 58: Od 12 lat leczona medycyną klasyczną z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów – guzki Heberdena na palcach  dłoni, bez efektu zdrowotnego. Od 7 lat żywi się  makrobiotycznie, okresowo stosuje dwa razy w roku oczyszczanie organizmu. Po wykonaniu testu na nietolerancje pokarmowe, i wyeliminowaniu  produktów nietolerowanych przez jej organizm,  nastąpiła radykalna poprawa zdrowia i zanik guzków. Jest żywym dowodem słuszności tej diety i  fanem zdrowego odżywiania się.
 • Renata z Tarnowa, 50 lat. W 2003 roku stwierdzona choroba nowotworowa piersi z przerzutami,  amputowano pierś i od 2004 była stosowana  chemioterapia przez 5 lat. Po upływie tego okresu stan zdrowia  bardzo się  pogorszył i pojawiły się inne choroby towarzyszące: nadciśnienie, całkowity brak łaknienia, wyczerpanie  organizmu, osłabiony system odpornościowy,  i to spowodowało rezygnację z dalszego leczenia konwencjonalnego. Po 3 miesiącach od zakończenia leczenia onkologicznego rozpoczęła 6-tygodniowe oczyszczenie organizmu metodą dr nauk med. E. Dąbrowskiej, które kontynuuje 1 raz w roku przez 6 tygodni do dzisiaj.  Zmieniła sposób żywienia na wegański. Aktualnie  jest zdrowsza niż przed zachorowaniem, pełna energii życia i wszystkie wyniki badań są prawidłowe

Prawie nigdy nie jest  za późno, ani za wcześnie na zmiany w sposobie odżywiania się    i stylu życia.

Dieta dr nauk med. E. Dąbrowskiej to nie tylko nowy sposób odżywiania, ale również nowe podejście do życia. Działa leczniczo, wykorzystując naturalne siły organizmu, i w efekcie znacznie poprawia stan zdrowia. Każdy człowiek powinien we własnym zakresie przyswoić sobie wiedzę na temat podstawowych zasad optymalnego zdrowia i naturalnych praw Bożych oraz nauczyć się, jak należy prawidłowo dbać o swoje ciało. Każdy z nas ma bowiem szansę cieszyć się doskonałym zdrowiem i pochwalić się ciałem, które działa w harmonii z tym, co Bóg dla nas zaplanował i zaprojektował – wystarczy Go posłuchać. Do dzisiaj Hipokratesowska reguła: „Niech pokarm będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” nic nie straciła na znaczeniu. Jedzmy więc po to, aby żyć. Nigdy odwrotnie!

 

Terminy 2017

W przypadku  kiedy turnus rozpoczyna się w sobotę lub niedzielę, to pełny cykl ze wszystkimi zajęciami (rehabilitacja, masaż, sauna, wanna z hydromasażem, ścieżka zdrowia, basen) rozpoczyna się od poniedziałku, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej i fizjoterapeutycznej.

 • 22.04-06.05 
 • 12.06-26.06 
 • 20.08-30.08 (10 dniowy) 
 • 04.09-18.09

Warunki rezerwacji

Rezerwacja miejsc odbywa się drogą telefoniczną, mailową lub osobiście. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty zadatku w wysokości 300 zł

Prosimy ze sobą zabrać:

 1. ręczniki,
 2. strój kąpielowy, czepek, klapki,
 3. strój i obuwie sportowe,
 4. w okresie jesienno-zimowy prosimy zabrać cieplejszą odzież,

Koszt

REKOLEKCJE Z POSTEM DANIELA

Cena:

Turnus dwutygodniowy

 • Pokój 1-osobowy 1790 zł
 • Pokój 2 osobowy 1390 zł
 • Pokój 3 osobowy 1290 zł

10 dni

 • Pokój 1 osobowy 1500 zł
 • Pokój 2 osobowy 1100 zł
 • Pokój 3 osobowy 1000 zł

7 dni

 • pokój 1 osobowy 1200 zł
 • Pokój 2 osobowy 800 zł
 • Pokój 3 osobowy 750 zł

DODATKOWO

 • Pobyt weekendowy 400 zł
 • Pobyt bez noclegu  z wyżywieniem 2 tygodnie 800 zł
 • Pobyt bez noclegu 2 tygodnie 800 zł (cena obejmuje jedynie wyżywienie)

Przykładowy plan dnia

 • 08.00-08.30- gimnastyka poranna
 • 08.30-09.15 – Msza Święta
 • 09.15-09.45 – śniadanie
 • 10.00-11.00 – gimnastyka: zdrowe plecy, zdrowa postawa – prowadzi fizjoterapeuta
 • 11.00-13.30 – terapia indywidualna (opcjonalnie płatna) z fizjoterapeutą
 • 13.30-14.30 – obiad
 • 15.00-16.30 – ścieżka zdrowia, basen (wtorek, czwartek)
 • 16.00-17.30 – sauna, jacuzzi
 • 17.30-18.00 – kolacja
 • 18.00-20.00 – terapia indywidualna ( opcjonalnie płatna )
 • 20.00-22.00 – wykład dietetyka, kino domowe

 

W przedostatni dzień wycieczka w góry o ile pogoda na to pozwoli.

Na początku turnusu spotkanie z lekarzem oraz  wykład dietetyka dotyczący diety oczyszczającej i makrobiotycznej. Odpłatnie testy na nietolerancje pokarmowe z komentarzem i stosownym programem żywieniowym.

Kobiety konsekrowane – Rekolekcje

 

Geniusz kobiety konsekrowanej

✓ Rekolekcje w milczeniu to czas na osobistą medytację Słowa Bożego w pięknej scenerii Beskidów.

✓ Jedność w różnorodności charyzmatów utwierdzać będzie sprawowana w centralnym punkcie dnia Eucharystia.

✓ Bliskość wystawionego Najświętszego Sakramentu stworzy klimat do osobistej odpowiedzi na Słowo.

✓ Indywidualne pokoje ułatwią zachowanie skupienia.

Prowadzący: ks. dr Mirosław Smyrak, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, teolog duchowości, rekolekcjonista, kierownik duchowy osób konsekrowanych.

Ośrodek wypoczynkowo-rekolekcyjny Totus – Tuus zaprasza kobiety konsekrowane na cykle rekolekcji w dynamice Lectio divina.

Cykl pierwszy: Pragnienia serca kobiety

W spotkaniu z biblijnymi niewiastami szukać będziemy odpowiedzi na pytania, co znaczy i jak być córką, oblubienicą, matką, siostrą, przyjaciółką. Naturalne pragnienia staną się punktem wyjścia do odkrywania duchowego piękna przestrzeni kobiecego serca. Do każdego dnia rekolekcji, oprócz jednej postaci biblijnej, przypisany jest temat konferencji dotykający wybranych aspektów życia zakonnego: relacje siostrzane we wspólnocie, posługa władzy i jej przyjmowanie, kryzysy i szanse kolejnych etapów formacji, przyjaźń i miłość w życiu konsekrowanym.

Cykl drugi: Maryja Nową Ewą

Podejmując pytanie o godność i powołanie kobiety odkrywamy, że tajemnica tej godności w pełni objawia się w osobie Maryi. Kobiety konsekrowane, jako dziedziczki rany zadanej pierwszej Ewie, odnajdują w Niej przesłanie o swoim odzyskanym pięknie. W czasie rekolekcji medytować będziemy kolejne biblijne sceny z Jej życia, by odkryć jak Słowo kolorami radości, bólu i ocalonej nadziei odmalowuje przed nami niezwykły portret najpiękniejszej z Niewiast. Popołudniowe konferencje tego cyklu są próbą ukazania relacji miedzy Matką Bożą, a wielkimi Mistyczkami Kościoła. 

Cykl trzeci: Córka Miłosiernego

Dziewczynko, mówię ci, wstań! (Mk 5,41). W życiu duchowym nie można wzrastać bez bliskiej i zażyłej relacji z Bogiem jako Ojcem. Boleśnie doświadczamy braku ojca, podobnie jak córeczka Jaira, która umierała osamotniona. Jezus przebudził ją jednak ze snu śmierci, oddając w ramiona ojca. Umiłowany Syn pragnie, abyśmy doświadczyli przytulenia Miłosiernego Ojca, który nie przestaje czekać na zagubione dzieci. Podczas rekolekcji rozważać będziemy najwymowniejsze obrazy biblijne, w których objawia się miłosierne serce Ojca. Dziecięcą zażyłość z Ojcem Niebieskim poznamy także ze świadectw świętych córek Boga. Często ich droga rozpoczynała się od śmierci poranionego dziecka, które wskrzeszone, z nową mocą mogło już realizować swoje powołanie. Zaskakującą puentą rekolekcji jest odkrycie jak wiele potrafi uczynić dla bliźnich ta, która w potrzebujących miłosierdzia odkrywa dzieci tego samego Ojca – swoje siostry i braci. Tożsamość córki Miłosiernego to źródło jej godności, radości i apostolskiej płodności. 

Cykl czwarty: Oblubienica Zmartwychwstałego

Rozważania o przebitym sercu Oblubieńca, z którego wyciekło życie, ale nie miłość. O mocy Miłości, która wyrwała się śmierci, aby odnaleźć kobietę uwolnioną od demonów, lecz nie od samotności. Rekolekcje o oblubienicy zbudzonej pod drzewem krzyża, szukającej Miłości, której miało już nie być i… zachwyconej Paschalną drogą do Życia smakującego jak wino w Kanie. Biblijne portrety miłości oblubieńczej, które prowokują nie tyle do wspomnień, co do pytania o własną szatę godową.

 

Terminy i koszt

 

Koszt: 600zł

1. Córka Miłosiernego

27 grudnia 2016 – 3 stycznia 2017

2. Pragnienia serca kobiety

5 lutego – 12 lutego 2017

3. Maryja Nową Ewą

9 września – 16 września 2017

 

4. Oblubienica Zmartwychwstałego

29 października – 5 listopada 2017

Plan rekolekcji

Rozpoczęcie rekolekcji

 

18.00 Kolacja

19.30 Eucharystia

20.30 Wprowadzenie do Lectio

Program stały

7.30 Lectio

8.00 Śniadanie

9.15 Wprowadzenie do Meditatio

Meditatio

11.15 Eucharystia

12.30 Obiad

13.20 – 17.20 Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Oratio/ Contemplatio

17.30 Konferencja

18.15 Kolacja

19.30 Wprowadzenie do Lectio

Dzień spowiedzi

7.30 Lectio

8.00 Śniadanie

9.15 Wprowadzenie do Meditatio

Meditatio

11.30 Nabożeństwo pokutne

12.30 Obiad

13.20 – 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Sakrament Pokuty

17.15 Eucharystia

18.15 Kolacja

19.30 Wprowadzenie do Lectio

DRUK 2017 A4doDLwC_poziom_zew

„Kościół który się odmładza” Rekolekcje dla kapłanów i świeckich współpracowników.

Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje kapłańskie (rozszerzone o świeckich współpracowników).

Dni odnowy dla kapłanów i świeckich współpracowników

Zembrzyce, 19-22 luty 2017 roku

Kościół, który się odmładza

Dary hierarchiczne i charyzmaty dla życia i misji Kościoła

Rekolekcje na kanwie Listu Kongregacji Nauki Wiary Iuvenescit Ecclesia, do biskupów Kościoła katolickiego o relacji między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi dla życia i misji Kościoła, 15 maja 2016 r. w Zesłanie Ducha Świętego.

Organizator – Sekretariat Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej pod przewodnictwem Bpa Grzegorza Rysia

Zapisy:

Do 15 lutego w recepcji ośrodka rekolekcyjnego: recepcja@totus-tuus.com.pl ,  (33) 874-41-86

Koszt: 300 zł za osobę

Więcej szczegółów po adresem:

http://ne.diecezja.pl/wp/?p=430

zembrzyce_b

RekoSKI 2017

image006

Już po raz piąty zapraszamy młodzież i rodziny z całej Polski do udziału w RekoSKI – zimowych rekolekcjach połączonych z białym szaleństwem. W tym roku jubileusz 5 edycja. Zaplanowaliśmy dla Was aż 5 turnusów, których terminy dopasowane są do kalendarza ferii zimowych.
RekoSKi to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć czas spędzony na stoku z prawdziwym duchowym treningiem. W programie rekolekcji znajdują się codzienne Eucharystia, tematyczne konferencje i spotkania z inspirującymi gośćmi.
Nie musisz umieć jeździć na nartach! Nasi instruktorzy wprowadzą Cię w świat zimowej przygody na stoku.
Więcej o RekoSKI na Fanpage: https://www.facebook.com/RekoSkiOFM/
Terminy:
23-27.01 – okręg podkarpacki
30.01 – 3.02 – okręg małopolski
6-10.02 – dla seniorów
13-17.02 – okręg dolnośląski
20-24.02 – okręg warszawski

Koszt: 450 zł od osoby
Cena zawiera:
– transport z ośrodka na stok,
– nocleg z wyżywieniem na terenie ośrodka Totus Tuus,
– karnet na stoku,
– 1-2h instruktora,
Cena nie zawiera kosztów związanych z wypożyczeniem sprzętu narciarskiego.